Naar de inhoud

VragenbankVoeding en slachten

Het oordeel over kaas met dierlijk stremsel

De vraag

Mijn vraag gaat over dierlijk stremsel in kaas.
Stremsel komt uit de lebmaag van zoogdieren. Vaak wordt het verkregen van dode dieren of van dieren die niet-islamitisch geslacht zijn. Er zijn verschillende meningen onder de geleerden en leerscholen over het benuttigen van kaas waar dit in zit.
Is het toegestaan om kaas te eten waar dierlijk stremsel in zit?

Het antwoord

Shaykh Galal, moge Allah hem behouden, geeft in deze video https://youtu.be/OwkyvBr_x2k aan waarom het toegestaan is in de Hanafi madhhab om kaas te nuttigen met dierlijk stremsel.

Nog een video met uitleg van ustadh Selim Kocadağ: https://youtu.be/6VkdbgmRb_o

Meer over dit onderwerp

Naar de vragenbank

Wat moet ik nu doen?

Onlangs heb ik iets gegeten waarvan mijn vrienden vertelden dat het kalfsvlees was. Later ontdekte ik echter dat het varkensvlees bleek te zijn. Wat moet ik nu doen?

Voeding en slachtenUstadh Ozan

En is er een verschil tussen levend/dood eten?

Het eten van mensenvlees om te overleven Is het toegestaan om mensenvlees te eten als er helemaal geen andere optie is? En is er een verschil tussen levend/dood eten? Zoa…

Voeding en slachtenUstadh Ozan

Het oordeel over azijn

Hoe zit het met wijnazijn, brandewijnazijn, witte wijnazijn etc? Is het halal of haram aangezien de bron wijn (alcohol) is?

Voeding en slachtenUstadh Ozan

Naar de vragenbank