Naar de inhoud

VragenbankVoeding en slachten

Het oordeel over azijn

De vraag

Hoe zit het met wijnazijn, brandewijnazijn, witte wijnazijn etc? Is het halal of haram aangezien de bron wijn (alcohol) is?

Het antwoord

Volgens de Hanafi wetschool is het toegestaan om wijnazijn te consumeren. Het klopt dat wijn de bron ervan is, echter middels het proces van wijn naar azijn is het zodanig van essentie verandert dat er geen wijn meer overblijft.

Toelichting: https://youtu.be/q6YWxE2xkZA
Allahu ‘alem

Meer over dit onderwerp

Naar de vragenbank

Wat moet ik nu doen?

Onlangs heb ik iets gegeten waarvan mijn vrienden vertelden dat het kalfsvlees was. Later ontdekte ik echter dat het varkensvlees bleek te zijn. Wat moet ik nu doen?

Voeding en slachtenUstadh Ozan

En is er een verschil tussen levend/dood eten?

Het eten van mensenvlees om te overleven Is het toegestaan om mensenvlees te eten als er helemaal geen andere optie is? En is er een verschil tussen levend/dood eten? Zoa…

Voeding en slachtenUstadh Ozan

Het oordeel over kaas met dierlijk stremsel

Mijn vraag gaat over dierlijk stremsel in kaas. Stremsel komt uit de lebmaag van zoogdieren. Vaak wordt het verkregen van dode dieren of van dieren die niet-islamitisch g…

Voeding en slachtenShaykh Galal

Naar de vragenbank